Yazar: Nazlı Senem Dalgıç
18 Şubat 2021
+1 FEST ile konser maratonu başlıyor

Canlı performanslara duyulan özlem günden güne artarken @artibir Instagram hesabı ise her zaman olduğu gibi tüm müzikseverleri buluşturmaya hazırlanıyor. Şubat ve mart ayı boyunca sürecek festival programı da kısa bir süre önce açıklandı. Buyurun, ayrıntılara hep birlikte dadanalım.

Konser salonlarını dolduran kalabalığa, o kalabalığın yarattığı ortak enerjiye ve hoparlörlerden yükselen sesin içimize işlemesine bir süre daha var gibi… Neyse ki, müzik ne sınır tanır ne de zaman. Günlerimiz çoğunlukla aynı mekanlar içinde geçiyor olsa da müziğin bir diğer alametifarikası olan uzakları yakın etme durumu da bizimle üstelik. Müzik keyfimize +1 olmak için başlatılan ve kısa zamanda birçok harika sanatçıyla müzikseverleri buluşturan +1 FEST ise yeni konser programını açıkladı! (Coşku dolu alkış sesleri)

Şubat ve mart ayı boyunca tamı tamına 6 hafta sonumuz bir Cem Adrian’la bir Göksel’le geçecek. Sonra bir bakacağız bu hafta sonu Ceza bizlerle. Ertesi gün de Adamlar sahnede üstelik. Ayrıca +1 FEST, sürpriz bir konser ile sona erecek diyorlar…

+1 FEST sahnesinin şubat ayı konuklarına değinmek gerekirse; ilk olarak 19 Şubat akşamı müziğin özgün isimlerinden Cem Adrian bizlerle. 20 Şubat’ta ise pop müziğin en önemli kadın yorumcu ve söz yazarlarından olan Göksel sahnedeki yerini alacak. 26 Şubat akşamında ise benzersiz sahne performansıyla Ceza ve alternatif müziğin en sağlam soluklarından Adamlar da 27 Şubat’ta sahnede olacak.

Mart ayında ise gene sırasıyla her cuma ve cumartesi Türk Rock müziğinin en iyi seslerinden Fatma Turgut, rap müziğin sevilen isimlerinden No.1, güçlü sesi ve yorumu çok beğenilen Melek Mosso, Türkiye’nin en köklü gruplarından Pentagram, yükselişini istikrarla sürdüren Şanışer Sokrat St. ile beraber sahnede olmaya hazırlanıyor.

Mart ayının son +1 FEST konserlerinde ise kariyerine dört başarılı albümle birlikte çok sayıda hit şarkı sığdırmış olan Mabel Matiz ve son şarkısı “Sallan” ile adından söz ettiren Xir müzikseverlerle buluşacak. Ayrıca dediğimiz gibi sürpriz bir ismin performansıyla sona erecek +1 FEST. Hatta gelecekteki yeni durakları da son konserin ardından açıklanacak. Programı sıralı görmeyi sevenler için de;

19 Şubat – Cem Adrian

20 Şubat – Göksel

26 Şubat – Ceza

27 Şubat – Adamlar (Youtube Konseri)

5 Mart – Fatma Turgut

6 Mart –  No.1

12 Mart – Melek Mosso

13 Mart –   Pentagram

19 Mart –   Şanışer

20 Mart –  Mabel Matiz

26 Mart –   Xir

27 Mart – Sürpriz İsim (Dındırıdırın…)

Konserler ile ilgili tüm güncel bilgiler için de @artibir Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Bizler geri sayıma geçtik heyecanla bekliyoruz, ne dersiniz görüşürüz değil mi konserlerde?

editörün seçtikleri