Yazar: Nazlı Senem Dalgıç
22 Ekim 2020
Adele Saturday Night Live ile dönüşe hazırlanıyor

O yanık sesiyle 2000’ler popunu yakıp geçen Adele, günümüz ikonları arasında baş köşede. Bir dönem hit üstüne hit çıkararak önce radyoları sonra da kalbimizi fetheden bu yeni nesil divamız aslında birkaç yıldır işleri ağırdan alıyor. Son albümünden bu yana da nereden baksanız yedi sene geçti. Artık bir albüm patlatıp o eski külleri yeniden alevlendirmesinin vakti geldi tabii. Bizler belli olmayan bir tarihe doğru geri sayımda olsak da öncesinde Saturday Night Live’da sunucu olarak göreceğiz kendisini. Konuya dair paylaşımı ve heyecanı da o kadar tatlı ve doğaldı ki. Özlemişiz… Adele Saturday Night Live

19, 21, 25 albümlerinden bu yana (evet her albümünün adı, albümü çıkardığı dönemdeki yaşı aslında) pek sesini soluğunu duyamadık Adele’in. Kaldı ki onun sesi… En üst perdelere zahmetsizce çıkabilmesi bir yana, hisli hisli yorumu da şarkılara duygu dalgalanması yaşatıyor. Milyonlarca sattığı albümleri bir yana 15 Grammy ve 1 Oscar ödülünü de CV’sine eklemişti, malum.

Son zamanlarda birçok konuyla gündemde olsa da (sosyal medyayı kullanma şeklini en sevdiğimiz ünlülerden hatta) hâlâ beklediğimiz albüm haberini alamadık. Aldık da aslında tam tarihi konusunda kendisi bile emin olmadığını söylüyor. Hoş bu da bu yılın lanetlerinden biri galiba. Gene de güzel haberler yok diyemeyiz. Kendisini en son 21 Kasım 2015’te, ABD’de bir programda görmüşüz. O zamandan bu yana onun hayatında da çok şey değişti. Eşinden ayrıldığını, kilo vererek daha sağlıklı olmak için çalıştığını (özellikle oğlu için olduğunun altını çiziyor) okuduk. Fakat sahnelerini saymazsak o zamandan bu yana ilk defa önümüzdeki cumartesi Saturday Night Live’da olacak! Bu haberi en azından bizim kadar heyecanlı bir şekilde paylaştığını da eklemeden geçemeyiz.

İlk sunuculuk işi olduğunu ve dehşete düşmüş kadar heyecanlı olduğunu söyleyen sanatçı 12 yıl önceki bir anıya da değiniyor. Zamanında Amerikan seçimlerinde sahneye çıktığını ve kariyerindeki kırılma noktalarından biri olduğunu hatta sanki o halkanın şimdi tamamlandığını belirtiyor. Bu arada H.E.R de onunla birlikte programda yer alacak isimlerden, esasen Adele onu ağırlayacak da diyebiliriz. Programı sunacak diğer isimler arasında Chris Rock, Bill Burr ve Issa Rae de var.

Her zaman bu tarz bir programda yer almak istediğini fakat doğru zamandan bir türlü emin olamadığını da belirtiyor Adele’imiz. Ama hafif ironik bir şekilde buna da cevap veriyor, “Eğer gözlerimizi kapayıp en iyisini umduğumuz zamana atlasaydık bu 2020 olurdu değil mi?” diye soruyor.

Hmm…

Asıl mesele tabii pek çok hayranın da merak ettiği üzere yeni albümünün ne zaman geleceği. Mesela bir hayranı haziran ayında albüm tanıtımının yolda olup olmadığını sorduğunda Adele; “Elbette değil. Korona bitmedi. Maske tak ve sabırlı ol” diyerek cevabı yapıştırmıştı. Ağustos ayında başka bir hayranın Instagram’dan albümün ne zaman yayınlanacağını sormasının üzerine de “hiçbir fikri” olmadığını itiraf edivermişti.

Fakat hayran olma müessisinin bir gereği olarak umutlar ve teoriler havada uçuşmaya devam ediyor tabii. Hatta bu duyuruyla birlikte yeni şarkıların yolda olabileceğine dair çok sağlam teoriler (!) var.

https://twitter.com/adeledailynet/status/1317928838937088000

Bir hayran hesabından; “Adele’in beş yıl sonra hiçbir şey söylemeden ya da duyurmadan sevenlerinin karşına çıkacağını düşünüyor musunuz gerçekten? Üstelik dünyanın en büyük şovlarından birine? Öyleyse onu tanımıyorsunuz.” şeklinde açıklama yapınca spekülasyonlar da artmaya başladı.

Tek tweet’i ile müzik endüstrisini durdurabildiğini hatta 2020’nin son haftasında albümünü yayınlayarak yılın en çok satan albümü olacağını söyleyenler de var ki doğruya doğru, katılıyoruz.

Sanırım bekleyip görmemiz gerekecek fakat umarız ki gerçekten 2020 onunla biter. Böylelikle anımsayacak güzel konularımız da olmadı demeyiz.

 

Adele Saturday Night Live

editörün seçtikleri