Big Burn festivali eve taşıyor, dans etmeye hazır mısınız?
yazar: İris Işık

Türkiye’nin ilk dijital elektronik müzik festivali Big Burn İstanbul için festival ateşini yakmaya hazırlanıyor. Dans pisti olarak evinizin hangi odasını bellersiniz bilemeyiz ama sert tekno tınıları 9 Mayıs’ta evinizi ele geçireceği kesin.

Teknolojinin nimetlerinden tam gaz faydalanan müzik camiası festival ve konserleri müziğin birleştirici gücünü koruyarak farklı formatlarda dinleyiciye sunmaya devam ediyor. Türkiye’nin ilk dijital elektronik müzik festivali deneyimini yaşatmaya hazırlanan Big Burn İstanbul bunlardan biri. Türkiye’nin en büyük elektronik müzik festivali Big Burn İstanbul, 9 Mayıs Cumartesi günü bu sefer elektronik müzikseverleri oturdukları yerden dansa davet ediyor ve evlerde festival ateşini yakıyor.

Geçtiğimiz üç yıl boyunca 65 binden fazla müzikseveri ağırlayan festival, bu sefer evlerde tam tamına 16 saat sürecek bir dans ve müzik maratonu için hazırlıklara başlamış durumda. Ana sahnenin yani main stage’in RX Istanbul olacağı online festivalde Orman isimli bir başka sahne daha olacak. Evde olsanız bile tek sahne ile yetinmeden ikisi arasında gidip gelme tercihi tamamen size ait, tabii dijital olarak. Anlayacağınız Big Burn İstanbul, tam anlamıyla evde festival keyfi yaşatacak. Sosyal mesafe için endişlenmeden festivale gitme deneyimini yaşayabileceğimiz online festivalin programı ise dopdolu.

Global elektronik müzik sahnesinin baba isimlerinden Victor Ruiz ve Philipp Straub’ın yanı sıra elektronik dans pistlerini ele geçiren vazgeçilmez ikililer Teenage Mutants ve Oc&Verde’ye evlerimizden bağlanacağız. Türkiye elektronik müzik dünyasından ise Procombo, Evrim de Evrim, Tangun, Cure-Shot, Büber, Junior, Ozan Yazgan festival programındaki diğer isimler.

Teknolojiyle yatıp kalktığımız bugünlerde müziğin birleştirici gücü sayesinde festivallerde yine bir aradayız. www.bigburn2020.com adresinden ücretsiz olarak izleyebileceğimiz festivalde Dadanizm ekibi olarak dinlemeyi dört gözle beklediğimiz isim Berlin merkezli tekno müzik sanatçısı Victor Ruiz. Dans pisti olarak evinizin hangi odasını bellersiniz bilemeyiz ama sert tekno tınıları 9 Mayıs’ta evinizi ele geçireceği kesin.