Evde Kal Fest dolu dolu performanslarla geri dönüyor
yazar: Nazlı Senem Dalgıç

Online festivallerin ülkemiz semalarındaki ilk örneği olan Evde Kal Fest, bu sefer de Filtresiz Özel programıyla bizlerle. Hem de bir ay boyunca, dolu dolu bir programla karşımızda. Birbirinden keyifli içeriklerin ve konserlerin bizi beklediği şüphesiz. Yine de programa türlü çeşit güzellemeler eşliğinde dadanmayı seviyoruz.

Son zamanlarda, her geçen günümüz sanki bir öncekinin, tıpkısının aynısı gibi. Haliyle sıradanlıktan yakınmayı seven modern çağ insanı hiç olmadığı kadar zorlanıyor. Elbette şanslı olduğumuz durumlar da var. Mesela, bu çağa tanıklık edenler olarak festivaller kalkıp evimize geliyor. Evet, hepimiz bir arada eğlenmeyi özledik. Fakat bazen öyle programlar oluyor ki… Neredeyse eski günlere daha az özlem duyuyoruz. Kendine Has Online Instagram hesabından yayınlanacak Evde Kal Fest Filtresiz Özel programı, bahsettiğimiz bu duruma mükemmel bir örnek mesela. Bir ay boyunca müziğe de eğlenceye de doyuracak olan Evde Kal Fest #FiltresizÖzel belli ki evde kalmanın keyfini katlayacak. Ayrıca, en nihayetinde farklı mekanlarda olup birlikte eğlenebilmenin de kendine has bir güzelliği var.

Festival, 4 Mart Perşembe akşamı, alternatif müziğimizin sevilen gruplarından Madrigal ile başlayacak. Hemen ardından güçlü sesiyle herkesi kendine hayran bırakan Sertab Erener, 11 Mart Perşembe akşamı evlerimize konuk olacak. Türk sanat müziğini rock ile harmanlayan Gaye Su Akyol da 17 Mart Çarşamba akşamı Evde Kal Fest ile bizlerle.

Alternatif rock aleminin yeri hep bir başka olanı Son Feci Bisiklet de 25 Mart Perşembe akşamı gerçekleştireceği performansıyla özleyenleri ile bir araya gelecek. Fakat sanmayın ki program sadece bu kadar. Konserlerin yanı sıra, farklı ve eğlenceli pek çok içerik de bizleri bekliyor

Son dönemin popüler simalarından Deniz Göktaş, geçtiğimiz günlerde stand-up’ıyla yine şöyle zihnimizi sarsıp geçmişti. Oyuncu ve yönetmen Caner Özyurtlu da Bugün Varız Yarın Yokuz isimli programıyla 13 Mart Cumartesi akşamı bizlerle. Festival programının da sıralı listesi tam olarak şöyle:

4 Mart Perşembe – 21:30 / Madrigal

11 Mart Cuma – 21:30 / Sertab Erener

13 Mart Cumartesi – 20:00 / Caner Özyurtlu ile Bir Varız Bir Yokuz

17 Mart Çarşamba – 21:30 / Gaye Su Akyol

25 Mart Perşembe – 21:30 / Son Feci Bisiklet

Evet, ekran başından türler arası bir yolculuğa çıkacağız yani anlayacağınız. Kendine Has semalarında indie rock da var, pop da… Sesler eşliğinde hayallere dalmak serbest. Belki duyduklarınız, biralar ellerimizde, omuza omuza konser dinlediğimiz günlere götürür sizleri.