Advertisement
Hologram İmparatorluğu remiks albümü dijital platformlarda
yazar: dadanist

Kaan Düzarat’ın küratörlüğündeki Hologram İmparatorluğu remiks albümü birinci bölümüyle 28 Şubat’ta dijital platformlarda yayında.

Gaye Su Akyol’un “İstikrarlı hayal, hakikattir” sözleri zihnimize kazınmadan çok önce Hologram İmparatorluğu vardı. Sayesinde çoktan uzaya gitmiştik, yeni alemler keşfetmeye devam ediyorduk. Üzerinden dört sene geçmiş bile… Ama geçmişe mazi demeye gerek yok, müzik söz konusu olduğunda. Hem Hologram İmparatorluğu yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Kendine has seslerle yeniden yorumlanmış, remiksler eşliğinde. Projenin arkasında ise elinden geçen her işe feci dadandığımız, son olarak da ”süper grubu” Lalalar ile kaydettiği Son Şeritte cover’ıyla gündemimize düşen Kaan Düzarat var.

28 Şubat’ta Vesvese Records etiketiyle hem Türkiye’de hem de yurt dışında, dijital platformlar üzerinden yayında olacak Remiks İmparatorluğu I. Etkisi de yine coğrafyalara yayılacak güçte çünkü bu sefer Gaye Su Akyol’un şarkılarını bir de Türkiye, Japonya, Rusya, Almanya, Fransa, İsrail, Arjantin’den sanatçıların remiksleri üzerinden dinleyeceğiz. Bu arada albümün adındaki I (yani yazıyla bir) nereden geliyor diye merak ediyorsanız söyleyelim; bu aslında üç albümlük bir proje. Evet, diğerleri de yolda! İlk albüm ise dubstep’ten diskoya uzanan bir yolda şekilleniyor.

Şu isimlere bir baksanıza: Uzat Saçını İstanbul, DJ Gantz’a emanet. Kendimin Efendisiyim Ben ise İsrailli plak şirketi Disco Halal üzerinden yayınladığı kayıtlardan tanıdığımız Autarkic‘e teslim alıyor. Pick a Piper ise Berduş’u yorumluyor. (Pick a Piper, Caribou’nun davulcusu. Eğer Caribou’yu sahnede izlediyseniz davulların nelere muktedir olduğunu görmüşsünüzdür muhtemelen, görmediyseniz de şarkılardan duymuşsunuzdur.) EP’de ayrıca Jonny Rock var; Akıl Olmayınca’yı kendine has üslubuyla şekillendiriyor. Sesler üzerinden her daim incelikli işler çıkararak, umulmadık sesleri bir araya getirme konusunda ustalıklar gösteren iki isim daha var EP’de: Kozmonotosman Kendimden Kaçmaktan, Doğu Çivicik Anlasana Sana Aşığım’ı kendi formülleriyle baştan yorumlayacaklar.

Şimdilik geri sayıma devam. Hem 28 Şubat’a ne kaldı…