İstanbul bir büyük sahne: Jam Session şehrin iki yakasını müzikle buluşturuyor
yazar: dadanist

İstanbul’un yedi farklı mekanına uzanırken post-techno’dan indie rock’a, goth-pop’tan ambient’a farklı türleri de peşine katan Jam Session, üçüncü yılında yine yerel müzik sahnesinin isimlerine yer verdiği bir programla karşımızda.

Aslında sayılarla konuşan bir etkinlik Jam Session: 25 performans, yedi mekan, üç DJ set ve üç söyleşi… Mart ayının her anını müzikle doldurmaya kararlıymışçasına. Gerçekten de öyle oluyor aslında: 11 Mart’ta Harun Tekin ve Koray Candemir’in sahnede karşılıklı döktürdüğü Şakalı Akustik performansıyla eğlence dozunu iyice katlayan Jam Session, İstanbul’un yedi farklı mekanında kurduğu sahnelerinde Mart ayı boyunca neredeyse her gün bir konser veya söyleşiyle çıkıyor dinleyicinin karşısına. Yerel müzik sahnesinin yeni akım isimlerine yer vererek tek bir türün peşinden gitmeden, farklı seslere kapılarını açıyor olması da Jam Session’ın alametifarikası zaten.

JamSession_Ana Poster

Jakuzi, İnsanlar, Simge Pınar, Melike Şahin, Lin Pesto, Islandman, Ikaru, İnsanlar, Fuzuli, Hedonutopia, Can Ozan, Fikri Karayel, Brek, Ekho, Elz & The Cult, Fırat Akarsel, Alican İpek, Uncle James & Nephew Burak, Bluestaff, Soul Stuff, Batuhan Polat ve Ponza bu yıl Jam Session sahnesinde görüp dinleyebileceğiniz isimler. Mr TC & Ece Özel, Çerikunda ve Yaman da DJ setinin başında olacaklar.

Aşağıya bir de programı bırakalım; neredeyse her güne ayrı bir konser ve söyleşi (hatta bazen aynı gün birkaç konser) olduğunu söylemiştik, bilmediğiniz, duymadığınız olmasın.

JamSession_Program