Yazar: dadanist
16 Aralık 2021
Kendine Has Sunar: Herkes Tek yeni performanslarla Moda Sahnesi’nde

Herkes tek ama biz yeniden bir aradayız! 18 Aralık Cumartesi günü Moda Sahnesi’nde Kendine Has’ın desteğiyle bir kez daha izleyiciyle buluşacak olan Herkes Tek yine müzik dünyasının gediklileri ile yeni isimleri peş peşe bir araya getirdiği bir programla karşımızda. Bu sene 10 farklı müzisyen var programda: Dilan Balkay, Eftalya Yağcı, Ercan Kutlu, Eren Alıcı (Evdeki Saat), Hakan Kurşun, Melike Şahin, Mert Demir, Mertcan Mertbilek (Palmiyeler), Nejat Yavaşoğulları ve Seda Erciyes. Melikşah Altuntaş’ın sunuculuğunu üstleneceği gecenin after partisinde ise elektronik müzik ikilisi Foil ilk kez seyirciyle buluşacak.

2010’ların ilk yarısında, Büyük Ev Ablukada ekibinin Karaköy’deki mekanı Külah’ta başlayan bir etkinlik konsepti. Herkesin tek başına sahneye çıktığı, birkaç şarkı çalıp mikrofonu kendinden sonraki sanatçıya devrettiği bir kurgusu var. Son birkaç yıldır Kendine Has desteğiyle, “Kendine Has Sunar: Herkes Tek” adıyla Moda Sahnesi’nde gerçekleşiyor. Son iki edisyonun organizasyonunda ise HOOD Base ile Olmadı Kaçarız güçlerini birleştiriyor.

Festival kapsamındaki sahne süreleri oldukça kısa aslında: Her müzisyen 15 dakikalık solo performansıyla sahnede olacak. Ayrıca bu sene ilk defa 360 derecelik bir sahne düzeniyle gerçekleşecek Herkes Tek. Bu tabii seyirci ile müzisyenlerin arasındaki iletişime de farklı bir boyut katıyor, ki zaten bu iletişim Herkes Tek için önemli bir mevzu. Çok sanatçının sahne aldığı bir etkinlik olduğu için, sanatçıların kuliste bir araya geldiği, uzun zamandır müzik yapan isimlerle genç sanatçıların buluşabildiği, sahne sıralamasının kurayla belirlendiği, sahne arkasında ve üstünde tüm sanatçıların eşit olduğu bir festival bu. Yani anlayacağınız müzisyenler arasında farklı bir diyalog ortamı yaratırken seyircilere de her zaman birlikte göremeyecekleri sanatçılardan standardın dışında performanslar izletiyor.

Festivalin biletleri modasahnesi.com adresinde satışta. Bu diyalogun ve müziğin bir parçası olmak gerçekten bünyeye iyi gelecek. (Durup dururken efkarlanıp duygulandık yahu!)

editörün seçtikleri