Yazar: dadanist
4 Mayıs 2020
Nicholas Cage, Tiger King uyarlamasında Joe Exotic’i canlandıracak

Sizi yeni Kaplanlar Kralı ile tanıştıralım: Nicholas Cage.

En gelişmiş kurgu alemlerinin bile yaratamayacağı kadar sıra dışı karakterleri merkezine alan bir belgesel Tiger King: Murder, Mayhem and Madness. Uzun uzun incelemesine girişmiştik, bir de üstüne belgeseldeki en ürpertici tiplerden, anjelik yüzlü şeytan Carole Baskin’in Jimmy Fallon’la röportaj ayağına nasıl kandırıldığından bahsetmiştik. Trump’lı basın toplantılarında bile konu olan bu sınır tanımaz çılgınlık, yakında gündem olarak COVID-19’u da sollayacak, çok yakındır. Zira Mart ayında ilk kez izleyiciyle buluşan bu belgesel serisi, çoktan 64 milyondan fazla izleyiciye ulaşmış bile.

Tabii tüm dünyayı böylesine çalkalamış olan bir belgeselin ve oradaki karakterlerin çok geçmeden kurguda da kendine yer bulmasına şaşırmamalı. Variety’nin haberine göre, Tiger King’imiz Joe Exotic’in başından geçenler, sekiz bölümlük bir dizi olarak ekrana taşınacakmış. Projenin arkasında ise Netflix mocumentary’si American Vandal’ın da yaratıcıları olan Dan Lagana ve Paul Young varmış.

Bu dizinin senaryosu ise Leif Reigstad adlı bir gazetecinin, Texas Monthly dergisi için kaleme aldığı makaleden yola çıkılacakmış. Bir tür profil yazısı olan Joe Exotic: A Dark Journey Into the World of a Man Gone Wild adlı bu makalede, aynı belgeseldeki gibi Joe Exotic’in icraatleri ve nasıl iyice delirdiği anlatılıyor.

Nicolas-Cage

Joe Exotic rolü, Nicholas Cage’in oyuncu olarak yer alacağı ilk televizyon projesi olacak. Evet, bazı rollerle aksiyon filmlerinde karşımıza çıkmış olsa da ilk kez böyle bir dizide izleyeceğiz kendisini. Hollywood, sinemadan televizyona taşındı zaten malum, Nicholas Cage’e de sıra gelmişti.

Acaba Joe Exotic, Nicholas Cage’i kendisini canlandıracak olması konusunda ne düşünüyor acaba? Zira vaktiyle kendisi, ”Hangi aktörün seni canlandırmasını istersin” sorusuna ”Brad Pitt” diye cevap vermişti. (Bu ara herkes tabii Brad Pitt tarafından canlandırılmak istiyor. Dalyan gibi adam. En son ABD’deki en büyük COVID-19 savaşçısı Dr. Anthony Fauci de Brad Pitt’in kendisini canlandırmasını istediğini söylemişti; bu dileği gerçek olmuştu hatta.)

editörün seçtikleri