Advertisement
O yakıcı bakışlar: Robert Pattinson Batman olarak ilk kez karşımızda
yazar: dadanist

Ve Robert Pattinson Batman olarak ilk kez karşımızda! İşte Batsuit içindeki o görüntüleri… (Şok, şok, şok!)

En çok hangi aktörün canlandırdığı Batman’i seviyorsunuz diye sormayı bir kenara bırakalım, Ben Affleck yüzünden Batman’den soğuyacak hale gelenleri buraya alalım.

Kendisi Batman’e derinlik katmak, karakteri bambaşka bir yere taşımak adına bir de yeni bir Batman filmi çekmek için kolları sıvamıştı ama sonrasında Jimmy Kimmel’ın programında söylediği gibi ”Denedim ama olduramadım, başkası yapsın” diyerek yenilgiyi kabul etmiş ve elindeki Batman filmini sessizce bir kenara bırakmıştı. Oyunculuk konusunda da Batman’i çok olduramadığının farkındadır diye ummak istiyor insan. Kumaşında Batman’lik yok çünkü. Ona böyle Gone Girl’deki gibi şaşkın koca rolleri daha çok yakışıyor. Hatta ona en çok yakışan roldü… Tamam, bu noktada artık kendisine yönelik hislerimizi açık etmeye başladık. Biraz daha ileri gidersek çok kötü sözler yazabiliriz buraya.

Sonra biliyorsunuz, bir sonraki Batman filmini Matt Reeves’in yöneteceği açıklanmıştı ve hemen ardından asıl merak edilen haber gelmişti: Yeni Batman, Robert Pattinson olacaktı.

Kült karakterler söz konusu olduğunda her haber büyük bir dalgalanma yaratabiliyor gündemde. Günümüzde artık Joker’i kimin canlandırdığı/canlandıracağı, Batman’e göre daha fazla merak konusu olsa da yeni Batman’in Robert Pattinson olacağı haberi de çok sağlam bir şekilde düşmüştü alemlere. 

İzleyiciyi hiçbir zaman yarı yolda bırakmayan bir oyuncu Robert Pattinson. Bunu ultra yakışıklı, karizmatik ve çok iyi giyindiği için söylemiyoruz. Kült ve kült olma yolundaki karakterlerin de nasıl üstesinden geldiğini biliyoruz.

Harry Potter serisindeki, talihsiz ”golden boy” Cedric Diggory’yi nasıl canlandırdığını hatırlayın. Twilight serisini zaten malum, koca bir jenerasyonu yedi bitirdi. Batman’de neler yapacağını varın siz düşünün.

Aslında yeni Batman kostümü içinde etrafa yakıcı bakışlar attığı teaser’da hafif ipuçları yakalamak mümkün. ”Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır” der gibi bakıyor Robert Pattinson. Ve bunu ultra yakışıklı, karizmatik ve çok iyi giyindiği için söylemiyoruz. (Eyvah. Hislerimizi dinginleyemediğimiz bir gündeyiz.)

Biraz tekinsiz duruyor tabii, müzikle birleşince.

Matt Reeves’in yöneteceği bu yeni Batman filminde, Robert Pattinson’ı ”gerçek hayata daha yakın” bir kostüm içerisinde görüyoruz. Hatta bu görüntüler paylaşılmadan önce, Daredevil’ın kostümünü hatırlatacak bir şekilde tasarlanacağı söyleniyordu Batsuit’in. Tahminlerden çok da uzaklaşılmamış, bu yeni Batsuit son derece fonksiyonel: Dış etkenlere karşı koruyucu, kimliğini gizleyen ama günlük hayatın rutinine de uyum sağlayabilen. Yani moda dergilerinin kalıplaşmış sözleriyle ifade edecek olursak, çabasız ve abartısız bir şıklık bu yeni Batman’in üzerindeki.

Bu arada film o kadar da uzaklarda değil, Nisan 2021’de vizyona girmesi planlanıyor. Kadro da yine çok güçlü. Zoë Kravitz, yeni Catwoman. Ayrıca Jeffrey Wright da Batman’in büyük destekçisi James Gordon rolünde. Ayrıca Colin Farrel ve John Turturro gibi isimleri de görebilirsiniz kadroda.

 

Robert Pattinson Batman olarak Robert Pattinson Batman olarak Robert Pattinson Batman olarak