Advertisement
Tame Impala’dan albüm öncesi son turlar
yazar: Yiğitcan Genç

Geçtiğimiz yıl içinde Borderline, It Might Be Time ve Posthumous Forgiveness şarkılarını yayınlayan grup, 14 Şubat’ta çıkacak The Slow Rush albümünden önce son teklisi Lost in Yesterday şarkısı ile karşımızda.

2007 yılında Kevin Parker liderliğinde yola çıkan Tame Impala, yayınladığı single ve EP’nin ardından ilk albümü Innerspeaker’ı 2010’da piyasaya sürmüştü. Tüm dünyada adını duyurmasını sağlayan bu albüm, ülkesi Avusturalya’da da altın plak getirmişti kendisine. Aynı başarıyı sürdüren 2012 tarihli Lonerism de Grammy adaylığına layık görülmüştü. Tame Impala cephesinden gelen son albüm ise 2015 yılında çıkardığı Currents; önceki albümlerinden de fazla bir kitle tarafından dinlenen bu albüm Tame Impala’yı ABD listelerinde dördüncü sıraya kadar taşıdı.

Currents sonrası dört yıllık bekleyişi, 2019’da yayınladığı Borderline sona erdirdi neyse ki. Ardından da yeni bir albüm için çalışmaya başladığını duyurdu. Ekim ayında bir de video paylaşan Tame Impala, yeni albümü The Slow Rush’ı 2020 yılında yayınlayacağını resmi olarak açıklamış oldu böylece. 

O zamandan bu yana albümden şarkılar tek tek gelmeye devam ediyor. 28 Ekim’de It Might Be Time, 3 Aralık’ta ise Posthumous Forgiveness şarkılarını dinleyicileriyle paylaştı Tame Impala. Geçtiğimiz günlerde ise Lost in Yesterday şarkısını bizlerle buluşturan Tame Impala, bu şarkının albümden önce yayınladıkları son şarkı olduğunu duyurdu.

Zaten bekleyiş çok yakında bitecek: The Slow Rush 14 Şubat’ta dinleyiciyle buluşacak.