Yazar: Yiğitcan Genç
30 Haziran 2020
Tomorrowland bu yıl dijitale taşınıyor: Around The World

Pandemi bizi evlere çekilmeye zorlasa da müziğin sesi hiç susmuyor. Dünyaca ünlü elektronik müzik festivali Tomorrowland de bu yıl kapsamlı programıyla dijital aleme taşınıyor.

Gitmek için yıl boyunca hayaller kurduğumuz, dünyanın en büyük müzik organizasyonlarından Tomorrowland de pandemiden nasibini almış ve Temmuz ayında düzenlenmesi planlanan festival bu sene için iptal edilmişti. Ancak Tomorrowland yöneticilerinin biz müzik tutkunlarını festivalden mahrum bırakma niyeti yok. Hele ki dijitalin imkanlarını hep beraber gördüğümüz şu dönemde…

Her yıl farklı ülke ve kültürlerden yüz binlerce elektronik müzik tutkununu bir araya getiren festival, bu kez bu deneyimi dijital ortamda bizlere yaşatmaya hazırlanıyor. Festival kurucularından Michiel Beers, bu yıl COVID-19 nedeniyle iptal edilen Tomorrowland’i Around The World konseptiyle eşi benzeri görülmemiş interaktif bir eğlence deneyimine dönüştürmeye hazırlandıklarını açıkladı.

25-26 Temmuz tarihlerinde dijital platformlar üzerinden dünyadaki dans müziği severlere ulaşacak Tomorrowland – Around The World festivali, sekiz ayrı sahnede 80’e yakın sanatçıyla evlerimize konuk olmaya hazırlanıyor. Ayrıca, bünyesinde Tomorrowland 2020’nin The Reflection of Love – Chapter 1 temasına sahip bir ana sahneyi de barındıracak olan bu dijital festivalde, katılımcıların interaktif şekilde dahil olabilecekleri yemek, moda ve müzik atölyeleri; oyunlar ve seminerler gibi etkinliklerle de Tomorrowland ruhu canlı tutulacak.

Dimitri Vegas, Like Mike, Lost Frequencies, Claptone ve David Guetta gibi, son zamanlarda ülkemizde izleme fırsatı bulduğumuz ünlü elektronik müzik sanatçılarının da bulunduğu dev kadrosuyla evlerimizi dans pistine çevirecek festivalin biletleri geçtiğimiz günlerde satışa sunuldu.

editörün seçtikleri