Ve bir daha hiçbir şey eskisi gibi olmayacak: +1 ile çoğalan o değerli anlar
yazar: dadanist

Herkesin +1’i kendine… Bazıları sevinçli bir haberi paylaşmak için düşer +1’in peşine, bazıları da şöyle kafa kafaya verip efkarlanmak için. Ama her halükârda coşkuyla gelir +1. Büyük büyük duygularla… +1 ile çoğalan

Mesela yıllardır yollarını gözlediğiniz bir grubu sahnede gördüğünüz o ilk anda ya da bir tiyatro salonunda, bütün seyirci tek yürek olup aynı oyunun enerjisine kapıldığınızda. Festivalde, tüm yılı sallayan o müthiş filmi izledikten sonra, kapanış jeneriğiyle birlikte zihninize dolan hisleri düşünün bir de. Görüp duyduklarınızdan sonra bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını hissedersiniz. (Hem olamaz da zaten.) Tam da buna denk gelir aslında +1. Bildik bir his ya da yepyeni deneyimlerin bir habercisi belki de. Peşine takılmakta fayda var; +1, yeni +1’leri de beraberinde getiriyor çünkü.

Bir süredir muhabbetlerimizin vazgeçilmez bir parçası, +1. Bakmayın adını yeni yeni görmeye başladığınıza; kendisi en sadık eşlikçimiz. Kültür-sanatın farklı alanlarında sıkça kesişse de yollarımız, birlikte sofraya da oturduk, dostane bir muhabbetlere de koyulduk. Şimdiye dek birlikte yaptığımız her şey çok güzeldi; şimdi hepsine +1 katma zamanı.

Biz yine birlikte filmler izleyecek, konserlerde bağıra bağıra şarkılara eşlik edeceğiz ve zihnimize kazınan o her anı +1’le çoğaltarak daha da pekiştireceğiz. Ve gelecekten dönüp bugüne baktığımızda yine yanı başımızda +1’i göreceğiz.

Kapaktaki harika illüstrasyon, elbette ki Cem Dinlenmiş’in ellerinden… Ayrıca +1 dünyası Instagram’da @artibir hesabı üzerinden de büyüyüp renklenmeye devam ediyor. Şöyle bir turlayıp bir parçası olun siz de.

 

+1 ile çoğalan +1 ile çoğalan +1 ile çoğalan