Yazar: Nazlı Senem Dalgıç
27 Mart 2021
VEYasin’den yeni tekli: “Sardığımdan”

“Dadandılar” şarkısıyla kalplerimizi tam on ikiden vurarak kendisine bolca dadanmamıza sebep olmuştu birkaç sene önce. Hoş, eskiden beri yakın takibimizde zaten. Ankara’da break dance partilerine mixtape’ler hazırlayarak başladığı müzik kariyeri; hip hop’tan elektroniğe, cazdan deneysele kadar uzanıyor. Bir de aslında genellikle yeni şarkılarını konserlerinde paylaşmayı sever. Fakat geçtiğimiz aylarda tüm müziklerini üstlendiği, Taylan Biraderler’in Netflix üzerinden yayımlanan son filmi Azizler ile ekranlarımızdan ulaşmıştı bizlere. “Sardığımdan” parçası da şaşırtmayarak müzikseverlerin radarına yakalandı hemen. Nihayetinde de beklenen an geldi, sevilen parça Kamp Records etiketiyle tüm dijital platformlardaki yerini aldı.

Güzel haberi yazının başından verelim… Evet, bu tekli aslında albüm habercisi olanlarından. Bu yıl içinde yayımlanacak yeni albüme geri sayım çoktan başladı bile. Günümüzün ileri ses teknolojilerine olan hakimiyeti, müzik bilgisi ve yazdığı sözleriyle yerliden yabancıya sayısız müzisyenin dikkatini çeken, bir eserin her aşamasına yaratıcılığını katıp, harmanlamayı ihmal etmeyen biri VEYasin. Müziği tüm yönleriyle üstleniyor, hem de çokyönlü yetenekleriyle.

20 yıldan fazladır, Mode XL ve Hey! Douglas başta olmak üzere pek çok projeyle sahnede gördük onu. Bir de yönetmenliğini kendisinin üstlendiği müzik klipleri, Altın Kelebek, Kristal Elma ve Apple I Can gibi yarışmalardan aldığı sayısız ödülü var. Tüm bunların yanı sıra yaşadığı şehirlerin dokusuna izini bırakmaya da devam ediyor. Ayrıca müzik üretme yolculuğu, kurucusu olduğu FFW Creative Audio ve Kamp Records çatısı altında devam ediyor. 2019 yılında, kendisi tarafından ismini kolektif üretimin gücünden alarak kurulan Kamp Records, İstanbul merkezli bağımsız bir plak şirketi. Türkiye’nin alternatif camiasının da uğrak noktası tabii. VEYasin, Hey! Douglas, Islandman ve Martino gibi isimlerin bünyesinde bulunmasından ne demek istediğimizi anlamışsınızdır. İlk olarak 2019 yılında VEYasin’in “Format #1” kısaçalarını yayımlamışlardı. Geçtiğimiz yıl yayımlanan Martino’nun ilk albümü “11:23” de onların elinden çıkma.

Bu arada, belki bilenleriniz vardır ama Twitch üzerinden gerçekleştirdiği yayınları “Sahne Benim” isimli bir rap müzik yarışmasına da dönüştürdü VEYasin. Hatta geçtiğimiz günlerde yarışmanın ilk sezonu tamamlandı bile.

Eğer siz de “Sardığımdan” teklisine düştüm ve çıkamıyorum diyorsanız… Durun, çıkmayın zaten. Çünkü ilk canlı performansını da bu akşam yine kendi Twitch kanalı üzerinden gerçekleştirecek. Tabii ki tüm müzikseverler davetli!

editörün seçtikleri